Adwokat rodzinny w Szczecinie

Kancelaria adwokacka Anny Kseń świadczy usługi z zakresu prawa rodzinnego w Szczecinie. Nasza oferta obejmuje fachową pomoc prawną w różnych sprawach, począwszy od rozwodów i separacji, poprzez kwestie związane z przyznaniem alimentów, aż po sprawy związane z władzą rodzicielską. Siedziba kancelarii zlokalizowana jest w Szczecinie, jednak istnieje możliwość umówienia konsultacji zdalnej. 

Warto wiedzieć 

Prawo Rodzinne to gałąź prawa, która reguluje relacje między członkami rodziny, ustalając prawa i obowiązki wynikające z małżeństwa, rodzicielstwa, rozwodów, separacji, adopcji, a także opieki nad dziećmi. Obejmuje ono szereg norm prawnych mających na celu uregulowanie życia rodzinnego oraz rozstrzyganie spraw związanych z powiązaniami rodzinno-prawnymi. 

W Polsce podstawą prawną w zakresie prawa rodzinnego jest przede wszystkim Kodeks rodzinny i opiekuńczy (KRIO). Ponadto, istotne przepisy dotyczące prawa rodzinnego mogą być zawarte w Kodeksie cywilnym oraz w ustawach szczegółowych, np. Ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Kancelaria adwokacka w Szczecinie i adwokat Anna Kseń specjalizuje się w zakresie prawa rodzinnego. Oferuje kompleksową pomoc prawną we wspomnianym zakresie. Co konkretnie reguluje prawo rodzinne i jakimi sprawami zajmuje się adwokat rodzinny?

  • Małżeństwo – określa prawa i obowiązki małżonków, zasady zawierania małżeństwa, a także kwestie związane z rozwiązaniem tej instytucji. Krio zawiera także wszelkie regulacje dotyczące małżeńskich ustrojów majątkowych.
  • Rozwód i separacja – ustala procedury rozwodowe oraz zasady, na jakich małżonkowie mogą pozostawać formalnie w separacji.
  • Alimenty i opieka nad dziećmi – określa obowiązek finansowego wsparcia między członkami rodziny, szczególnie w kontekście dzieci. Reguluje także kwestie związane z rodzicielstwem, ustalaniem stałej opieki nad dziećmi, wizytami rodziców oraz obowiązkami wobec małoletnich.
  • Adopcja – określa zasady adopcji i procedury adopcyjne, a także prawa i obowiązki względem adoptowanych.
Prawo rodzinne Szczecin

Reprezentacja prawnika rodzinnego

W naszej kancelarii rozumiemy, że rozmowy o sprawach rodzinnych mogą być trudne i stresujące, zwłaszcza gdy konieczne są kroki prawne. Sprawy rodzinne są często prywatne i delikatne, dlatego konsultacje prawne u adwokat rodzinnej Anny Kseń odbywają się bezstresowo, w atmosferze pełnej zrozumienia i szacunku. Zapewniamy bezpieczną przestrzeń, gdzie klient może swobodnie dzielić się swoimi obawami, wiedząc, że spotka go profesjonalizm i pełna obiektywność.

Jako kancelaria w Szczecinie oferujemy szeroki zakres usług związanych z prawem rodzinnym. W obszarze rozwodów, pomagamy klientom zrozumieć skomplikowane procedury, reprezentując ich skutecznie przed sądem. Specjalizujemy się również w negocjacjach alimentacyjnych oraz ustalaniu opieki nad dziećmi. Dla tych, którzy pragną uniknąć drogi sądowej, oferujemy usługi mediacji rodzinnej. To skuteczna metoda rozwiązywania sporów w sposób poza sądowy. Zaufaj naszej kancelarii adwokackiej w Szczecinie, aby otrzymać profesjonalne porady prawne oraz skuteczną reprezentację w sprawach rodzinnych.