Sprawy rozwodowe Szczecin – Adwokat Anna Kseń

Rozwód to przełomowy, ale i bardzo trudny okres w życiu niegdyś dobrze funkcjonującego małżeństwa. Często wiąże się z wspólnym obarczaniem winą, walką o dzieci czy o satysfakcjonujący podział majątku. Z tego względu niezbędny jest prawnik. Rozwody w Szczecinie kończą się na pierwszej rozprawie lub ciągną się miesiącami lub latami. Adwokackie wsparcie prawne i psychologiczne może być niezbędne. Doświadczony profesjonalista ustali czy nie ma przeciwwskazań do wydania orzeczenia o rozwodzie, zbierze niezbędne dowody na temat współmałżonka oraz będzie reprezentować Klienta w sądzie oraz na etapie ustaleń władzy rodzicielskiej czy podziału majątku.

Rozwody w mieście Szczecin – prawnik poprowadzi Twoją sprawę

Sprawne i szybkie rozwody? Adwokat w mieście Szczecin udzieli informacji na temat różnic w sprawach rozwodowych oraz oszacuje czas ich trwania. Wszystko zależy od tego, co chcą Państwo uzyska.Przed podjęciem decyzji o wszczęciu sprawy rozwodowej, należy zadecydować czy ma być ona prowadzona z orzeczeniem o winie współmałżonka czy bez niej. Pierwsza opcja to rozwiązanie dla osób, które nie tylko całkowicie zaniechały współżycia małżeńskiego, ale też padły ofiarą przemocy domowej, zdrady czy innych zdarzeń. Taki proces wymaga gromadzenia rzetelnych dowodów, przez co może ciągnąć się latami. Procesy bez orzekania o winie często kończą się już na pierwszej rozprawie, a ta odbywa się po 3-6 miesiącach od dnia wniesienia wniosku.

Co warto wiedzieć o sprawach rozwodowych

Każdy rozwód różni się niuansami, nastawieniem współmałżonków oraz roszczeniami. Ważnym krokiem przed rozprawą jest ustalenie przyczyny – to ona daje podstawę do ubiegania się o pozbawienie drugiej strony władzy rodzicielskiej czy do konkretnego podziału majątku. Trzeba też ustalić zamiary współmałżonka. Nawet jeśli jedna osoba pragnie uzyskać rozwód bez orzekania o winie, decyzja współmałżonka może pokrzyżować te plany. Dobry prawnik od rozwodów przeprowadzi ten proces od początku do końca.

Wnioski o sprawę rozwodową wnosi się do Sądu Okręgowego właściwego dla miejsca wspólnego zamieszkania małżeństwa. Opłata wstępna wynosi 600 zł i po zakończeniu procesu jest częściowo zwracana. Ustalenia sądu co do władzy rodzicielskiej, alimentów czy podziału majątku są wiążące, choć można starać się o apelację. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie, doświadczenie, wiedza oraz kwalifikacje. Potrzebny jest prawnik, który zna się na tym, co robi, ma podejście prawnicze oraz psychologiczne. Dzięki temu rozwody prowadzone przez adwokata w Szczecinie są sprawniejsze oraz bardziej satysfakcjonujące.

Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu!