Sprawy spadkowe – Adwokat Anna Kseń z siedzibą w Szczecinie

Prawo spadkowe i sprawy spadkowe

Pomoc adwokata przy sprawach spadkowych jest niekiedy nieodzowna. Jak egzekwować spadki? Adwokat w Szczecinie udzieli porady oraz rozpocznie konieczne działania. Rodzinne waśnie, niejasności wynikające z testamentu, wydziedziczenia, niejasności w odniesieniu do zachowku, oświadczenia woli dziedziczenia czy prawa dziedziczenia to tylko niektóre kwestie, które znacznie utrudniają i wydłużają postępowania spadkowe. Aby sprawnie meandrować w tym świecie potrzebują Państwo profesjonalisty, który doskonale zna się na tym, co robi i osiągnął wiele sukcesów.

Sprawy spadkowe to jedna z naszych specjalności

Świadczymy kompleksową pomoc w sprawach spadkowych, która rozpoczyna się od planowania rozporządzeń testamentowych, dysponowania majątkiem i sporządzania testamentu jeszcze za życia autora testamentu. Prowadzimy także rozmowy i negocjacje ugodowe, sprawnie załatwiając zaległe spadki. Adwokat w Szczecinie rozpoczyna także sprawy spadkowe w zakresie nabycia spadku, podziału spadku oraz prawa do zachowku. Pomożemy również w sprawach podatkowych oraz w przypadkach zadłużonego spadku. Będziemy z Państwem na całym etapie postępowania – w fazie jego rozpoczęcia, realizacji i uprawomocnienia. Doradzimy oraz wykonamy wszelkie niezbędne działania.

Jak egzekwować spadki?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje dziedziczenia: testamentowe oraz ustawowe. To pierwsze uregulowane jest wolą zmarłego zapisaną w testamencie, który został potwierdzony notarialnie. Drugie dotyczy spraw spadkowych, w których zmarły nie określił w jaki sposób ma przebiegać podział jego majątku oraz sytuacji, w których osoba pominięta w dokumencie, ubiega się o zachowek. Współczesne prawo, jako typ dziedziczenia, wymienia także tak zwany zapis windykacyjny, znany inaczej pod nazwą rozporządzenia testamentowego. Dotyczy on jedynie dokumentów poświadczonych notarialnie.

Sprawy spadkowe potrafią ciągnąć się latami, bo często spadkobiercy nie są zgodni co do podziału majątku. W takich kwestiach niezbędne staje się postępowanie sądowe. Nasza kancelaria adwokacka ze Szczecina reprezentuje Klientów oraz egzekwuje realizację i podział spadków. Przyspieszamy ten proces dzięki profesjonalnemu podejściu oraz wieloletniemu doświadczeniu. Zapraszamy po porady prawne oraz do umówienia się na spotkanie w sprawach spadkowych. Z chęcią przyjrzymy się Państwa przypadkowi i ustalimy jakie kroki możemy podjąć, aby odzyskali Państwo należne spadki. Doświadczony adwokat w Szczecinie to fachowa pomoc i kompleksowa obsługa.